Ptak w sztuce ludowej

PTAK W SZTUCE LUDOWEJ

TERMIN:

9-12 maja 2017 roku (od wtorku do piątku)

3-6 października 2017 roku (od wtorku do piątku)

CZAS TRWANIA*: ok. 1,5 godz.

CENA: 300 zł* / grupa

* W przypadku zwiedzania ekspozycji Muzeum należy zakupić bilet wstępu dla każdego uczestnika: bilet ulgowy 5,00 zł. Nauczycielom (opiekunom grup zorganizowanych) przysługuje bilet bezpłatny.

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: do 25 osób

ODBIORCA: dzieci i młodzież szkolna

OPIS: „Dla każdego fraszka – pomalować ptaszka”

Część teoretyczna lekcji obejmuje prezentację multimedialną, połączone z opowieścią narracyjną dotyczącą symboliki ptaka w kulturze ludowej (plus dyskusja z uczestnikami). Następnie dzieci i młodzież uczestniczą w interaktywnych działaniach, obejmujących udekorowanie drewnianego ptaszka za pomocą farb akrylowych. Każda z osób będzie pracowała na odpowiednio przygotowanym i wyposażonym stanowisku – zapewniamy stoły, ławki, pędzelki, farby oraz ptaszki. Udekorowane pamiątki uczestniczy zabierają ze sobą do domu.

Zapraszamy.

Informacji dotyczacych organizacji zajęć i rezerwacji udziela Dział Udostępniania i Edukacji Muzeum, pod nr tel. 774743021, 774572349. (w.114,115, 214)

Do pobrania: