Nagrody i wyróżnienia

NAGRODY I WYRÓZNIENIA

W swojej historii muzeum za zrealizowane wystawy otrzymało kilka znaczących nagród i wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie na  Wydarzenie  Muzealne Roku „Sybilla”. Organizatorem tego przedsięwzięcia  jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego a jego głównym celem jest wybór najwybitniejszych osiągnięć z zakresu wszystkich dziedzin działalności muzealnej. Do nagrodzonych wystaw zaliczamy kolejno:

• 1999 - wyróżnienie w kategorii wystaw etnograficznych za organizacje wystawy „Drzwi wiejskie”,
  • 2004 - II nagroda w kategorii wystaw etnograficznych za organizacje wystawy „Polecam szanownej publiczności...”
  • 2005 - wyróżnienie w kategorii wystaw przyrodniczych, technicznych i medycznych za organizację wystawy „Dryle, plajdry, dreśmasziny. Mechanizacja rolnictwa na wsi śląskiej"
  • 2006 - wyróżnienie w kategorii wystaw przyrodniczych, technicznych i medycznych za organizację wystawy „Cegielnie na Śląsku Opolskim”.
  • 2008 - wyróżnienie w kategorii wystaw przyrodniczych, technicznych i medycznych za organizację wystawy „Dachy wsi Opolskiej”
  • 2009 - nagroda w kategorii wystaw etnograficznych za organizację wystawy „Obrazek dla każdego. Fabryczne obrazy w domach śląskich w latach 1880-1940”.
  • 2010 - nagroda w kategorii wystaw etnograficznych i archeologicznych za organizację wystawy "Kresowianie na Opolszczyźnie 1945-1947"