Witamy w Muzeum Wsi Opolskiej!

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu jest jedynym muzeum na wolnym powietrzu w województwie Opolskim i jednym z czterech położnych w historycznych granicach Śląska. Muzeum nasze należy do Stowarzyszenia Muzeów na Wolnym Powietrzu w Polsce.

W ciągu prawie 50 lat działalności Muzeum stworzona została bogata plenerowa ekspozycja zabytków drewnianej architektury wiejskiej Śląska Opolskiego, która – w połączeniu z szeroką ofertą muzealną, taką jak imprezy plenerowe, wystawy, konkursy i pokazy – stanowi niezwykłą atrakcję regionu. Dowodem na to jest kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających rocznie oraz słowa uznania i pozytywne opinie wyrażane przez nich a także przez grono fachowców zajmujących się ochroną zabytków oraz dokumentowaniem i popularyzacją kultury ludowej.

Wyrażamy nadzieję, że portal muzealny zaspokoi Państwa ciekawość i oczekiwania, a informacje tu zawarte pozwolą na dobre poznanie Muzeum oraz kultury ludowej Śląska Opolskiego. Liczymy też na to, że zainspiruje on użytkowników Internetu do bezpośredniego poznania naszych zbiorów i odwiedzenia Muzeum – zapraszamy!!!

Dyrektor i zespół pracowników Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.