Ochrona prywatności

Muzeum Wsi Opolskiej (MWO) w pełni respektuje prawo do prywatności i ochrony danych osobowych Użytkowników. Celem MWO jest zapewnienie dostępu do jak największej ilości informacji i usług uzyskiwanych i świadczonych na stornach MWOprzy możliwie najmniejszej ingerencji w sferę prywatności Użytkowników. MWO niniejszym uprzedza Użytkowników, że w przypadku korzystania z pewnych rodzajów produktów, usług czy newsletterów oferowanych na stronach MWO proszeni będą o podanie określonych informacji osobistych, które będą gromadzone i wykorzystywane przez MWOzgodnie z zasadami opisanymi poniżej.

MWOnie sprzedaje i nie udostępnia osobom trzecim danych personalnych czy adresowych Klientów/ Użytkowników pozyskanych na strony www.muzeumwsiopolskiej.pl.

Jeśli nie zgadzasz się z Polityka Prywatności, proszę nie korzystaj z usług, produktów czy newsletterów, w których należy podać pewne dane osobowe.

Dane Osobowe

W czasie korzystania z serwisów należących do MWO możesz zostać poproszony/a o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza lub w inny sposób. Dane, o które będziesz proszony, to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail. W przypadku formularzy zamówień będziesz proszony/a o podanie pełnych danych osobowych. Wymagamy tylko tych danych, które są niezbędne do działania serwisu. Niepodanie wymaganych danych zablokuje czynność, którą te dane dotyczyły.

Ochrona danych osobowych

Administratorem danych zbieranych przy użyciu formularzy dostępnych na stronach MWO jest MWO, chyba, że regulamin umieszczony bezpośrednio przy formularzu stanowi inaczej. Użytkownik ma prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestanie ich wykorzystywania, chyba, że dane, których dotyczy powyższe żądanie są niezbędne do świadczenia danej usługi - wówczas takie oświadczenie będzie równoważne z oświadczeniem o rozwiązaniu umowy o świadczenie usług przez MWO.

Zagwarantowanie prawa wyboru dla Użytkownika

Wszyscy Użytkownicy stron MWO mają zagwarantowane prawo wyboru w zakresie udostępniania nam informacji osobistych. W każdej sytuacji, w której Użytkownicy nie będą chcieli przekazywać nam tych informacji mogą oni zrezygnować z udziału w takich formach działalności naszego Serwisu, które wymagają podania tych informacji.

Subskrypcja bezpłatnych czasopism, kursów, porad i newsletterów

Zaprenumerowanie elektronicznych i bezpłatnych newsletterów należących do MWO wymaga podania w odpowiednim formularzu swojego imienia, nazwiska i adresu e-mail. Pola te są obowiązkowe. Uzyskane w ten sposób dane są dodawane do listy mailingowej. Adres e-mail jest niezbędny do tego, aby można było wysłać danemu Użytkownikowi newsletter, czasopismo, kurs, poradę. Imię i nazwisko pozwalają nam zwracać się do Użytkowników personalnie.

Niezapowiedziane Wiadomości

WMO zastrzega sobie prawo do wysyłania niezapowiedzianych wiadomości osobom, których dane kontaktowe posiada i które zgodziły się z Polityką Prywatności. Pod pojęciem niezapowiedzianych wiadomości MWO rozumie informacje odnoszące się bezpośrednio do jego serwisów, newsletterów, czasopism, usług, produktów (np. zmiany, wewnętrzne promocje), niekomercyjne listy (np. życzenia, komentarze osobiste itp.

Jawne Dane Osobowe

Dane osobowe podane na stronach należących do MWO przy okazji wysyłania komentarzy do artykułów, porad i newsów, odpowiedzi na forum, wpisy do księgi gości itp. są dostępne dla wszystkich odwiedzających strony zawierające te dane. MWO nie ma możliwości zabezpieczenia Was przed osobami prywatnymi lub firmami, które te dane wykorzystają do przesłania Wam nieokreślonych informacji. Dlatego dane te nie podlegają Polityce Prywatności. Jeśli nie chcesz aby ktokolwiek skorzystał z twojego adresu emailowego – nie podawaj go przy wpisach komentarzy, na forum oraz na księdze gości.

Ich obsługa nie jest warunkiem koniecznym do przeglądania strony internetowej www.muzeumwsiopolskiej.pl, aczkolwiek będzie pomocna przy tworzeniu statystyk odwiedzalności strony.

Każda przeglądarka także we własnych ustawieniach posiada możliwość zablokowania zapisywania ciasteczek na komputerze.

Partnerzy

Polityka Prywatności nie dotyczy serwisów i firm, których dane kontaktowe podane są na stronach MWO. W przypadku korzystania za pośrednictwem MWO z informacji udostępnianych przez inne podmioty, podawanie swoich danych osobowych odbywa się na ryzyko Użytkownika. Do takich sytuacji nie ma bowiem zastosowania niniejsza Polityka Prywatności.