Piknik Ekologiczny w Muzeum Wsi Opolskiej

Tego wydarzenia nie można przegapić! Już w niedzielę 3 lipca 2016 roku zapraszamy do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, w opolskim skansenie. Przyjdź i zobacz! Nie może Cię zabraknąć!

Marszałek Województwa Opolskie Andrzej Buła
oraz Dyrektor Muzeum Wsi Opolskiej Jarosław Gałęza
zapraszają na imprezę plenerową - Piknik Ekologiczny.

Impreza - Piknik Ekologicznystanowi działanie realizowane przez Samorząd Województwa Opolskiego,  Filharmonię Opolską im. Józefa Elsnera, Teatr im. Jana Kochanowskiego oraz Muzeum Wsi Opolskiej, w zakresie ochrony trzmieli i innych pożytecznych owadów, w ramach projektu Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w Województwie Opolskim, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 - 2020.

Program imprezy obejmuje wiele atrakcji z zakresu działań propagujących ochronę środowiska, w tym: spektakl teatralny pt. Wszystkie Stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle (godz. 15:00), koncert kameralny wokół motywów przyrodniczych (godz. 13:00), kiermasz produktów ekologicznych, muzyka świata – występy zespół folkowych, gry i zabawy ekologiczne dla dzieci, kino rowerowe, prezentacja zwierząt gospodarskich, spotkanie z leśnymi mieszkańcami oraz finał regionalny XVI edycji konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki regionów, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz  Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.